מאיפה הכל התחיל?

"כבר בגיל 10 בניתי את הבית הראשון שלי"

אליקום תור

אליקום תור • מומחה לבנייה, פיקוח וליווי בתים פרטיים ומסחריים

בגדול, בגיל 10 בניתי את הבית הראשון שלי, אמנם הוא היה בית מעץ, אבל בניתי אותו ממש בכוחות עצמי. מאז כבר בגיל 15 התחלתי לעבוד באתרי בנייה. בניתי צימרים בשומרון, בתים מעץ (אמיתיים הפעם), בתים פרטיים ועוד. 

בגיל 22 כבר ניהלתי פרויקטים בבנייה אצל קבלן ידוע. בתקופה הזאת ממש ניהלתי את הבנייה בשטח, את הפועלים, קבלני המשנה, הזמנות חומרים, כל שלבי הבנייה ולוחות הזמנים. בשלב הזה גם הבנתי שאם אני רוצה להיות עצמאי בתחום, אני חייב להתמקצע גם בכל תחומי התקציבים, המחירים והמשא ומתן שהם המשפיעים העיקריים על רווחיות העסק בתכל'ס!

כמעט 3 שנים אחרי שהתחלנו לעבוד ביחד, הוא החליט לסגור את העסק ואני נשארתי עם כל הידע שספגתי ולמדתי ממנו ומפרויקטים נוספים שבניתי, אבל עם ידע בסיסי בלבד בניהול תקציב, בהקמת מכרזים לבניה, במשא ומתן והאמת שהתקופה הזאת הייתה לא פשוטה עבורי

כי מה שווה כל הידע הפרקטי שלי בבנייה אם אני לא מספיק בקיא בכל הקשור לסוגיות הסופר חשובות האלה שאי אפשר באמת לבנות עסק מצליח בלעדיהם!

התחלתי לבדוק, לשאול אנשים שעוסקים בתחום, לחקור וללמוד את כל עניין התקציבים והתמחורים, ובדיוק באותו הזמן התחלתי לעבוד אצל קבלן גדול והוא לקח אותי לעבודה איתו ופשוט חשף בפניי את כל מה שהיה חסר לי.

למדתי לבנות תקציבים בטבלאות אקסל, לוחות זמנים מדויקים עד יום ותאריך ספציפיים, לסנכרן בין כל הידע המקצועי שלי בבנייה לבין הטבלאות השונות ולהקים מערך שחוסך כסף, מקצר זמנים ומייעל את העבודה לרמה שלא הייתה נראית לי אפשרית עד לאותו רגע. 

החלטתי שאני מקים עסק עצמאי שלי, לקחתי עבודות של בתים פרטיים שבהם שימשתי גם כמנהל עבודה וגם כקבלן, הבאתי את קבלני המשנה ו"ניצחתי" על הכל בעצמי. ולפתע, הבנתי שאני בונה בתים לאנשים וחוסך להם ים של כסף! במקום שוילה תעלה להם מיליון ש"ח, הייתי מצליח לעשות להם את זה ב- 600,000 ש"ח ולחסוך להם את כל העלויות הקבלניות שאותם הם היו צריכים לשלם לקבלן. 

הבנתי שעליתי כאן על שיטה בדוקה ומוכחת! היתרון והבידול שלי מאחרים, זה שאני יודע לאחוז בחבל בשתי קצותיו!

מה הכוונה? 

אני יודע לשמש ככובע של קבלן, להביא את קבלני המשנה, את הפועלים, לשלם לכולם ולקחת את הנתח שלי על זה. ואני יודע גם לשמש ככובע שני של מפקח ומנהל בניה שתפקידו זה שהתקציב לא יחרוג, שלוחות הזמנים יתקדמו כמתוכנן, לדעת לכבות שריפות בזמן אמת, לשים לחץ על קבלני המשנה, לדעת לתאם בין כולם ועוד ועוד.. 

ומאז, זה בדיוק מה שאני עושה. 

מעבר לעובדה שאני מומחה בבניית בתים פרטיים ושאני מאוד אוהב לבנות אותם, עם הזמן גם התמקצעתי והספקתי לבנות פרויקטים הרבה יותר גדולים. למה היה חשוב לי לבנות פרויקטים גדולים יותר? כי פשוט גיליתי שהמודל שבניתי והעקרונות שאני עובד לפיהם יכולים לעזור גם ליזמים ולמשקיעים לבנות פרויקטים גדולים מאוד בעלות נמוכה יותר אבל באיכות וסטנדרט גבוהים ביותר!  

בניתי מעוני יום ומקווה נשים שמשתרכים על מעל ל-500 מ"ר, בניתי את "ישיבת חיצים", מהישיבות הגדולות בשומרון, שמשתרכת על מעל 3,500 מ"ר, ניהלתי פרויקט מסחרי בגן יבנה שמשתרך על כדונם ועוד פרויקטים נוספים.

ולכן, שאני אומר לכם שאני יכול לקחת את הפרויקט שלכם, וזה לא משנה אם אתם אנשים פרטיים, יזמים או משקיעים ולמנף אותו, להוזיל את העלויות שלו ולצמצם לו משמעותית את לוחות הזמנים ואני מתכוון לזה עד כדי כך שבשורה התחתונה, תחסכו זמן, תכניסו מהר יותר כסף לכיס או תדרכו בפעם הראשונה שלכם בתוך בית חלומותיכם!

מעדיפים שאחזור אליכם?

בכיף! השאירו פרטים בטופס שכאן למטה ואני אחזור אליכם ב- 24 שעות הקרובות